Za około 4 tygodnie Tesla zorganizuje imprezę w domu Elona Muska. Będzie to zabawa ze sztuczną inteligencją (ang. AI) vel hackathon, czyli wyścig z oprogramowaniem jakiegoś problemu na czas. W wydarzeniu weźmie też udział teslowa ekipa od Autopilota.

Chcesz pracować w Tesli? Ucz się Pythona, C++, C i… filozofii

Dwa dni temu opisywaliśmy zmiany, jakie zachodzą w oprogramowaniu Autopilota oraz wskazywaliśmy na nową podstronę w domenie Tesla.com. Dziś rozwijamy temat o imprezę, która odbędzie się w domu samego Elona Muska.

> Autopilot Tesli „gruntownie przepisywany”. Sztuczna inteligencja uczy się patrzeć i planować

Jak poinformował na Twitterze szef Tesli, wydarzenie odbędzie się w jego domu. Ma to być „super zabawa ze sztuczną inteligencją/hackathon”, która, jak można się domyślać, posłuży do wyłowienia talentów z dziedziny AI i zaoferowanie im pracy u kalifornijskiego producenta. Zaproszenia mają zostać rozesłane „wkrótce”.

Musk podkreślił, że nie zależy mu na wykształceniu i stopniach naukowych. Bardziej interesują go czyjeś prawdziwe osiągnięcia oraz projekty, nad którymi dane człowiek pracował. Prototypowanie – pierwsza, szybka, dokonywana raz za razem ocena efektów , ang. rapid iteration – odbywa się w Pythonie. Następnie kod zostanie przekonwertowany do C++/C i niżej (asembler) dla szybkości. Tesla potrzebuje mnóstwa inżynierów C++/C pracujących nad mechanizmami sterującymi samochodem oraz kontrolującymi resztę pojazdu.

To wszystko musi spoczywać na mocnej podstawie, jaką jest „głębokie zrozumienie sztucznej inteligencji” i umiejętność zastosowania wypracowanych rozwiązań w konkretnych zastosowaniach w rzeczywistości (źródło).

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 4 głosów Średnia: 5]