Pewien amerykański twórca podcastów przesłał Elonowi Muskowi wizję Tesli Pickup/Truck przygotowaną przez tureckiego projektanta Emre Husmena. Szef Tesli po raz pierwszy zdecydował się na komentarz. Ujawnił, że samochód będzie jeszcze bardziej w stylu „Blade Runnera” niż ten z obrazka.

Samochody w „Blade Runnerze” a Tesla Pickup/Truck

Akcja filmu „Blade Runner” (pol. Łowca Androidów) toczy się gdzieś w dalekiej przyszłości, gdy po ulicach ziemskich miast spacerują nie tylko ludzie, ale też androidy, czyli roboty zbudowane w jakiejś części z ludzkich tkanek. Dodajmy, że ta „daleka przyszłość” to sugestia na podstawie okoliczności, bowiem film rozgrywa się w roku… 2019.

> Capital One: Widać wyraźny „Efekt Tesli”. Gdy jej rośnie, spada Audi, Mercedesowi i BMW [USA]

W świecie „Blade Runnera” pojazdy prezentowały się mniej więcej tak, jak na poniższej stopklatce: miały jednobryłowe nadwozia i duże skośne powierzchnie z przodu, dzięki którym wydatnie zmniejszano opór powietrza.

„W stylu Blade Runnera” miał być również ostatni znany nam teaser Tesli Pickup, na którym… właściwie nie wiadomo, na co patrzymy:

Na jego podstawie Emre Husmen, turecki projektant, przedstawił nam swoją wizję Tesli Pickup. W tym przypadku mamy do czynienia z uczłowieczonym acz masywnym pickupem z bardzo dużą powierzchnią boczną i normalną kabiną, w której skrzynia ładunkowa została dość solidnie ograniczona:

Amerykański komentator sportowy, komik i podcaster, Joe Rogan, zaprezentował Muskowi tę wizję. Przekazał później, że szef Tesli odpowiedział, że samochód będzie jeszcze bardziej „blade runnerowaty” (ang. Blade Runner-esque) niż koncepcja artysty. Co oznacza, że będzie bardziej nietypowy, cyberpunkowy, futurystyczny i zaskakujący.

Tesla Pickup ma oferować od 640 do 800 kilometrów zasięgu, ma mieć w standardzie napęd na obie osie i pneumatyczne zawieszenie. Według obietnicy Elona Muska bazowa cena auta rozpocznie się poniżej 50 tysięcy dolarów. Prezentacja samochodu ma się odbyć w listopadzie 2019 roku.

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 3 głosów Średnia: 3.7]