CleanTechnica jest dziś jednym z wiodących angielskojęzycznych portali internetowych, gdy chodzi o opisywanie samochodów elektrycznych i odnawialnych źródeł energii. Dzięki otwartemu wsparciu Tesli witryna bardzo często bywa cytowana i linkowana przez Elona Muska. Dziś szef Tesli pod jednym z twittów wypowiedział się na temat Polski.

Centra serwisowe i dużo więcej Superchargerów pojawi się w Polsce później w tym roku

Informacja od samego Elona Muska to dosłownie grom z jasnego nieba. Na polskie centrum serwisowe Tesli czekaliśmy dłużej niż Czesi, w dodatku otwarto je chyba trochę dla świętego spokoju, bez numeru telefonu, z terminami pierwszych wizyt na koniec sierpnia (a teraz już na wrzesień/październik).

> Chcesz się umówić do serwisu Tesli w Warszawie? Pierwszy termin: 30 sierpnia 2019

Mimo wszystko zanosi się, że idą wielkie zmiany. Zgodnie z komunikatem Elona Muska [później] w tym roku możemy spodziewać się centrów serwisowych Tesli i znacznie większej liczby Superchargerów (źródło).

Jeśli Musk mówi o „centrach serwisowych”, prawdopodobnie ma na myśli co najmniej dwie lokalizacje – i tutaj od razu narzucają się Poznań i Kraków, ale też Wrocław, Rzeszów lub Katowice. Zachodnia część południowej Polski mogłaby obsługiwać nasz kraj, Niemcy i Czechy, wschodnia – nasz kraj, Słowację, Ukrainę, a może też inne państwa z regionu [spekulacje www.elektrowoz.pl].

Ta wiadomość jest o tyle istotna, że Polska jest dużym krajem ze sporym potencjałem, gdy chodzi o rozwój rynku samochodów elektrycznych. Ponadto system dopłat do elektryków może przyspieszyć rozwój tego segmentu. I choć maksymalny próg cenowy uniemożliwia na razie zakup jakiejkolwiek Tesli z dopłatą, to istnieje jeszcze cień szansy, że kwota ta ulegnie zmianie.

> Dopłaty do samochodów elektrycznych 2019. Cena auta maksymalnie 125 tys. złotych, dopłata: do 37,5 tys. złotych

Nota od redakcji www.elektrowoz.pl: pojawiają się głosy, że Musk przejęzyczył się z „centrami” i że mogło chodzić mu o to jedno centrum, które działa-nie działa (patrz informacja o datach pierwszych wizyt na górze). Jednocześnie słychać głosy, że na terenie kraju faktycznie mogą zostać uruchomione dwa nowe Superchargery – w tym jeden kosztem lokalizacji w centrum Poznania. Ale obie te informacje to tylko plotki.

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 5]