Firma SpaceX już wkrótce przeprowadzi próbny start ciężkiej rakiety Falcon Heavy. Jej ładunkiem będzie pierwsza Tesla Roadster Elona Muska – dokładnie ta, którą widać na zdjęciu.

Pierwsza Tesla Roadster Elona Muska jako ładunek Falcon Heavy

Falcon Heavy to największa obecnie rakieta na rynku, którą napędza aż 27 silników Merlin. Elon Musk uznaje ją za następczynię amerykańskiej rakiety Saturn V, z której Stany Zjednoczone zrezygnowały w 1973 roku. Wysokość Falcon Heavy to 70 metrów, szerokość – 12,2 metra, czyli rakieta położona obok typowego polskiego bloku sięgałaby do czwartego piętra.

Rakieta Falcon Heavy – wizualizacja startu (c) SpaceX

Rakieta waży 1,42 tysiąca ton i jest w stanie wynieść na niską orbitę nad Ziemią 54,4 tony ładunku. Elon Musk chce jednak, żeby jego pierwsza Tesla Roadster weszła na orbitę Marsa i została tam na miliardy lat. Ma odgrywać Space Oddity Davida Bowie:

To pierwszy start ciężkiej rakiety FalconX, nie wiadomo więc, czy się powiedzie. Niewykluczone, że rakieta wybuchnie lub roztrzaska się o Ziemię. Jeśli jednak się uda, pierwszym samochodem w Kosmosie będzie auto Tesli.

Start przewidziano na styczeń 2018 roku.

Aktualizacja 2017/12/03, 17:51

W rozmowie z portalem The Verge Elon Musk wyznał, że wymyślił całą historię i nie ma zamiaru wysyłać samochodu w Kosmos.

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 2 głosów Średnia: 5]