Prezes Tesli zapowiedział na Twitterze, że premiera Modelu Y – crossovera na bazie Modelu 3 – może nastąpić 15 marca 2019 roku. Co oznacza, że segment średniej wielkości SUV-ów stanie się najbardziej zatłoczonym fragmentem rynku samochodów elektrycznych.

Wszyscy chcą mieć elektryczne crossovery

Tesla Model Y będzie musiała konkurować o serca (i portfele) użytkowników z Mercedesem EQC, Jaguarem I-Pace, Audi e-tron [Quattro] oraz BMW iX3. Konkurencja będzie więc zacięta, szczególnie po 2020 roku, gdy wymienione wyżej samochody staną się powszechnie dostępne.

> ADAC przetestował niemieckie stacje ładowania. Główne problemy: brak cen i niewidoczne urządzenia

Elon Musk podał datę w swoim stylu: „Możemy pokazać Model Y w dowolnym czasie: od końca tego roku do połowy roku następnego, zatem 15 marca powinien być w sam raz.

Oczywiście rzucona mimochodem data może ulec zmianie – dokładnie tak samo, jak to miało miejsce z premierą Tesla Semi i Tesla Roadster. Spodziewamy się jednak, że prezes Tesli dotrzyma terminu, jeśli pierwszy kwartał 2019 roku będzie słaby, albo przesunie premierę na drugi-trzeci kwartał 2019 roku, gdy pierwszy kwartał wypadnie dobrze.

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 5]