Volkswagen podczas prezentacji strategii Roadmap E zdradził mnóstwo szczegółów na temat nadchodzących samochodów elektrycznych. Dowiedzieliśmy się, że w Polsce będą powstawały elektryczne dostawczaki (VW e-Crafter? VW e-Caddy?) oraz że VW ID hatchback będzie nosił nazwę „Neo”.

Samochody elektryczne VW

W ramach strategii Roadmap E do 2025 roku w całej grupie Volkswagena pojawi się 50 samochodów elektrycznych i 30 nowoczesnych hybryd (plug-in). W 2025 roku do 25 procent nowych aut ma być napędzanych wyłącznie elektrycznie.

VW ID hatchback to VW ID Neo lub VW Neo

VW ID hatchback właśnie zyskał imię. Będzie się nazywał VW ID Neo lub VW Neo. Samochód zadebiutuje w sprzedaży już w 2019 roku i zastąpi wtedy VW e-Golfa, którego produkcja nie będzie kontynuowana. VW ID Neo jest wielkości Golfa, ale dzięki wykorzystaniu silników elektrycznych i baterii w podłodze jego kabina ma rozmiary kabiny VW Passata.

Zupełnie nowe auta w gamie

Na jednym ze slajdów dotyczących Roadmap E pojawił się zbiór samochodów elektrycznych. Dzięki wsparciu ze strony Czytelników udało nam się je rozpoznać:

 1. Audi Elaine / Audi e-tron Sportback
 2. VW e-Up
 3. VW ID Buzz
 4. VW e-Crafter
 5. Audi Q7 e-tron?
 6. Audi e-tron / Audi e-tron Quattro / Audi Q6 e-tron / Audi C-BEV
 7. Porsche Panamera Hybrid
 8. VW ID Crozz
 9. Porsche Mission E
 10. VW e-Golf
 11. VW ID Neo
 12. Bentley ?
 13. VW Golf GTE (sugestia Czytelnika)
 14. Skoda Vision E
 15. VW Passat Variant GTE
 16. Porsche Cayenne Hybrid (sugestia Czytelnika)

Numer 14. z kolei wydaje się być Skodą Vision E, a numer 16. przypomina stare Porsche Cayenne – czyżby miało wrócić w czysto elektrycznym wcieleniu? A może już tylko jako Porsche Mission E Cross Turismo?

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 4 głosów Średnia: 4.8]