Bazowa cena VW e-Up w Polsce dla rocznika modelowego (2019) wynosi obecnie 117 190 złotych. To o 600 złotych więcej niż we wrześniu kosztował elektryczny VW e-Up z rocznika modelowego (2018). U nas lekko podrożało, a tymczasem w Niemczech auto potaniało o kilka tysięcy euro!

Ceny VW e-Up w Niemczech spadają

Podstawowa wersja elektrycznego Volkswagena w Niemczech jest dziś oferowana za 22 975 euro, co oznacza równowartość 99,4 (!) tysiąca złotych. Do niedawna samochód kosztował 26,9 tysiąca euro, czyli równowartość 116 tysięcy złotych – obniżka wyniosła więc 4 tysiące euro (~17,3 tysiąca złotych).

Dla porównania w Polsce samochód podrożał ze 116 590 do 117 190 złotych.

Ceny elektrycznych Volkswagenów w Polsce. Przy zmianie rocznika modelowego auta lekko podrożały. Cena VW ID. Neo (zielona kropka) według obietnicy Volkswagena

Co ciekawe, niższa cena VW e-Up widoczna jest dopiero w konfiguratorze, ponieważ na stronie zbiorczej kwoty prezentowane są po staremu. Jest to koszt zakupu auta bez bonusów środowiskowych – wzmianka na ich temat nie pojawia się nigdzie w podsumowaniu.

Bonus środowiskowy w Niemczech to dziś 2 tysiące euro od rządu (BAFA) i 2 tysiące euro od dystrybutora – łącznie kolejne 4 tysiące euro. Po uwzględnieniu tych kwot VW e-Up kosztowałby:

  • 20 975 euro, czyli równowartość 90,7 tysiąca złotych, gdyby uwzględnić tylko bonus rządowy,
  • lub 18 975 euro, czyli równowartość 82 tysięcy złotych, gdyby dystrybutor nadal się dokładał.

Wszystko wygląda na pomyłkę i cenę uwzględniającą bonusy. Jak jednak dowiedział się portal Electrive.net (źródło), Volkswagen „zoptymalizował strukturę dostaw tego modelu” i obniżył cenę, żeby auto stało się bardziej przystępne dla odbiorców. Bateria VW e-Up ma 18,7 kWh pojemności, co pozwala mu na przejechanie 107 kilometrów na jednym ładowaniu (tryb mieszany, zasięg realny). Czas oczekiwania na elektrycznego VW e-Up w Niemczech ma wynosić około 3 miesiące.

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 19 głosów Średnia: 4.2]