Tuż przed rozpoczęciem Paris Motor Show 2018 Peugeot zaprezentował projekt elektrycznego Peugeota: e-Legend Concept. Samochód nawiązujący do Peugeota 504 Coupe ma oferować 600 kilometrów zasięgu dzięki baterii o pojemności 100 kWh. Nie wiadomo, czy kiedykolwiek powstanie, niestety.

Peugeot e-Legend – aż przyjemnie popatrzeć

E-Legend Concept ma nawiązywać do Peugeota 504 w wersji Coupe. Charakterystyczne reflektory i kształt sylwetki rzeczywiście przywołują wspomnienia – auto jest jednak bardziej muskularne niż jego poprzednik. Samochód ma „odnudzać” przyszłość, jest więc całkowicie elektryczny, autonomiczny i stale online.

Silnik e-Legend Concept samochodu ma oferować 462 KM (300 kW) mocy, 800 Nm momentu obrotowego i będzie napędzał obie osie. Maksymalna szybkość auta to 220 km/h, przyspieszenie e-Legend do 100 km/h ma trwać mniej niż 4 sekundy. Jak na samochód osobowy, baterie są kolosalne: mają 100 kWh pojemności i powinny pozwalać na przejechanie 600 kilometrów (WLTP). W tym segmencie aut tylko Tesla może pochwalić się podobnym wynikiem.

Tkaniny użyte w kabinie są w stylu retro, ale wyposażenie już nie: do dyspozycji podróżujących będzie łącznie 16 różnych wyświetlaczy, w tym gigantyczny 49-calowy na desce rozdzielczej auta. Peugeot e-Legend Concept ma jeździć bez kierowcy, dlatego kierownica może schować się pod deską rozdzielczą.

Kubeł zimnej wody: elektryczny Peugeot e-Legend Concept to tylko artystyczna wizja samochodu. Francuskie firmy lubią prezentować takie auta, by odświeżyć powietrze – co niekoniecznie znaczy, że e-Legend kiedykolwiek trafi do produkcji.

|REKLAMA||/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 6 głosów Średnia: 4.2]