Chińska firma Hybrid Kinetic Group (HKG) zaprezentowała teasery najnowszego samochodu elektrycznego HK GT. Auto zostało zaprojektowane przez Pininfarinę, a ma zostać pokazane podczas salonu w Genewie 2018.

HK GT: elektryk z turbiną gazową

Wiemy niewiele. HK GT ma być sportowym coupe z napędem elektrycznym i dodatkowym spalinowym generatorem energii. Zasięg samochodu przy aktywnych obu rozwiązaniach ma wynieść do 1 000 kilometrów (deklaracja HKG). Auto się pojawić w Genewie już w marcu 2018 roku, ale w sprzedaży nie pojawi się wcześniej niż w 2021 roku – tak przynajmniej wynika z opublikowanych wcześniej planów HKG.

> Hamowanie regeneracyjne / „e-Pedal” w BMW i3 i innych elektrykach – czy Leaf (2018) też zapali światła STOP?

Jeśli potwierdzą się doniesienia, że w HK GT zostanie wykorzystana technologia z modelu H600 (poniżej), to spalinowy generator energii będzie w rzeczywistości turbiną gazową osiągającą bardzo wysokie szybkości obrotowe. To sugeruje, że auto może mieć z przodu duży wlot powietrza – turbina gazowa potrzebuje go do właściwej pracy.

Pininfarina H600 – samochód elektryczny z turbiną gazową (c) HKG

Salon samochodowy w Genewie odbędzie się w dniach 8-18 marca 2018 roku. Prezentacje dla prasy będą prowadzone już od 6 marca.

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

ExxonMobil: samochody elektryczne niedostrzegalne przez 2025

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 4 głosów Średnia: 5]