Citroen niespodziewanie wprowadził do sprzedaży w Niemczech elektrycznego Citroena E-Mehari. Auto będące nawiązaniem do słynnej terenówki żandarmów kosztuje od 25 270 tysięcy euro, a realny zasięg auta wynosi około 131 kilometrów.

Elektryczny Citroen, przemalowany Leaf czy platforma e-CMP?

Citroen E-Mehari to auto przywodzące na myśl model C4 Cactus, choć parametry przypominają raczej poprzednią generację Nissana Leafa. E-Mehari wyposażony jest w silnik elektryczny o mocy 68 KM i baterię o pojemności 30 kWh.

> Elektryczny Peugeot 208 i nowa Corsa na jednej bazie

Moment obrotowy podniesiono z zapowiadanych 140 Nm do 166 Nm. Szybkość maksymalną auta ustalono na poziomie 110 km/h. Realny zasięg elektrycznego Citroena na jednym ładowaniu powinien wynieść około 131 kilometrów [szacunki www.elektrowoz.pl na bazie danych NEDC = 195 km].

Nie wiadomo, na jakiej platformie zbudowano auto. Jego parametry techniczne pasują do e-CMP. Jednak pierwszym modelem na tej platformie miał być elektryczny Peugeot 208, o którym niespodziewanie zrobiło się cicho. Cenę E-Mehari ustalono na 25 270 euro, czyli równowartość około 105 tysięcy złotych. W sprzedaży dostępna będzie wersja z twardym dachem.

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 5]