W Hanowerze rozpoczęły się 67. Międzynarodowe Targi Samochodów Dostawczych. Z tej okazji Volkswagen zaprezentował kilka elektrycznych modeli samochodów, a wśród nich wariant VW ID Buzz w biało-niebieskim malowaniu. Pojawił się też elektryczne wspomagany rower do transportu towarów.

Elektryczny VW ID Buzz dopiero w 2022 roku, a ID Buzz Cargo już w 2021?

VW ID Buzz Cargo – właściwie: „I.D.”, chociaż Volkswagen w komunikatach prasowych coraz częściej stosuje oznaczenie „ID.” – oficjalnie zadebiutował. To wersja małego elektrycznego dostawczaka VW, w której część pasażerską zamieniono na skrzynię ładunkową. W samochodzie pozostały więc tylko dwa wolne siedzenia.

Elektryczny VW ID Buzz w wersji osobowej zadebiutuje w 2022 roku. Ze skrzynią ładunkową zamiast kabiny pasażerskiej ma być dostęny rok wcześniej (c) Volkswagen

Jak donosi portal Electrek (źródło), VW ID Buzz Cargo ma zadebiutować rok wcześniej niż osobowa wersja ID Buzza. Dzięki wykorzystaniu platformy MEB samochód może zostać wyposażony w baterie pozwalające na przejechanie od 330 do 500 kilometrów na jednym ładowaniu (dane za producentem według WLTP). Auto ma ponoć aż 800 kilogramów ładowności, co jest doskonałym wynikiem, jeśli wziąć pod uwagę, że sama bateria musi ważyć co najmniej 300 kilogramów.

> Elektryczny dostawczak Maxus EV80 już na polskim rynku [wideo 360 stopni / VR]

Na targach pojawił się również przygotowany przez firmę tuningową ABT e-Transporter. To klasyczny VW Transporter przerobiony na osobową taksówkę. W standardowej konfiguracji ma 37,3 kWh baterii, w wariancie z dwiema bateriami – 74,6 kWh. Zasięg samochodu to od 208 do 400 kilometrów.

Oprócz samochodów producent pokazał także elektryczny rower (e-bike) dostawczy e-bike Cargo. Silnik o mocy 0,25 kW wspiera pedałującego przy szybkości do 25 km/h. Całkowita masa, którą rower może przewieźć, to 210 kilogramów (wliczając człowieka).

Warto poczytać i pooglądać zdjęcia: Electrek

Na ilustracji: VW ID Buzz Cargo (c) Electrek

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 5]