Członek zarządu i główny księgowy (CFO) Porsche, Lutz Meschke, wyznał, że jest „wysoce prawdopodobne, że w 2022 roku pojawi się zasilany bateriami SUV” marki Porsche. Choć decyzja jeszcze nie zapadła, sporo wskazuje na to, że może być elektryczny Macan, czyli SUV średniej wielkości.

Elektryczne Porsche Cayenne, Panamera, Macan – dzieje się!

Meschke zadeklarował, że decyzja jeszcze nie została podjęta, ale wspomniał, że chodzi o „wytwarzany masowo produkt, który będzie całkowicie elektryczny”. Wiadomo już też, że następne generacje Panamery i Cayenne będą miały warianty czysto elektryczne, prawdopodobnie zbudowane w oparciu o technologię Audi e-tron Quattro i platformę PPE.

> UBS surowo ocenia Audi: „e-tron podkreśla, że dogonienie Tesli jest trudniejsze niż mogłoby się wydawać”

Oprócz tego Porsche rozważa również konwersję 718 Caymana / Boxstera do wariantu elektrycznego. Gdy operacja dojdzie do skutku, będziemy mieli do czynienia z odpowiednikami Tesli Roadster spod znaku Porsche.

Automotive News na podstawie wypowiedzi CFO wnioskuje, że druga generacja Porsche Macan powstanie w ciągu 3-4 lat. I że prawdopodobnie zadebiutuje już jako auto czysto elektryczne. Porsche Mission E Cross Turismo – zdjęcia poniżej – będzie więc pełniło rolę edycji pośredniej pomiędzy zwykłymi samochodem osobowym (Porsche Taycan) a SUV-ami (Macan, Cayenne). W Audi warianty tego rodzaju noszą oznaczenie „Allroad”.

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]