Premiera elektrycznego SUV-a BMW iX3 odbyła się 25 kwietnia, podczas otwarcia salonu samochodowego Pekin 2018. Według deklaracji producenta, bateria BMW iX3 ma 70 kWh, auto wykorzystuje napęd 5. generacji i przejeżdża „ponad 400 km” na jednym ładowaniu według procedury WLTP.

BMW iX3: dane techniczne i wszystko, co wiemy

BMW iX3 wyposażone jest w silnik o mocy 272 koni mechanicznych (200 kW) oraz baterię o pojemności 70 kWh. Maksymalna moc ładowania to 150 kW, czyli tyle, ile dziś oferuje tylko jeden konkurent – Audi e-tron. Auto zostało wyposażone w napęd 5. generacji, z którego będą korzystały wszystkie nadchodzące modele elektrycznych BMW, w tym również BMW i4.

Zasięg WLTP BMW iX3 ma wynosić „ponad 400 kilometrów”, co oznacza, że w realnych warunkach auto powinno przejechać „ponad” 320-330 kilometrów na jednym ładowaniu. Czyli identycznie, jak Audi e-tron, które jednak zostało wyposażone w baterię o pojemności 95 kWh:

> Jaki NAPRAWDĘ zasięg ma Audi e-tron [Quattro]? Liczymy

Z ciekawostek warto dodać, że felgi samochodu są w znacznej części zamknięte i nawiązują do BMW i Vision Dynamics (zdjęcie poniżej), a nie do linii BMW X3 (miniaturka w prawym dolnym rogu).  BMW iX3 zostało  pokazane na salonie w Pekinie 25 kwietnia 2018 roku, do sprzedaży ma trafić w 2020 roku.

Koło BMW iX3 (duże) i BMW X3 (małe) (c) BMW

BMW iX3 oraz BMW i Vision Dynamics / BMW i4 (c) BMW

Port ładowania BMW iX3 (c) BMW

BMW iX3 – bok (c) BMW

BMW iX3 – tył (c) BMW

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 2 głosów Średnia: 4.5]