Podczas spotkania z mediami w marcu 2018 roku, Audi oficjalnie potwierdziło wprowadzenie na rynek elektrycznego Audi e-tron GT. Ma to być sportowe coupe, które stanie do zaciętej walki z Tesla Model S i BMW i4 oraz prawdopodobnie wyprze z rynku Audi S5.

Audi e-tron GT: cena, dane techniczne i wszystko, czego się spodziewamy

Audi e-tron GT będzie samochodem całkowicie elektrycznym, a jego produkcja rozpocznie się już w 2020 roku w Neckarsulm. Jako czterodrzwiowe coupe samochód ma bezpośrednio konkurować z BMW i4 oraz Teslą S, nie mówiąc o Audi S5, które e-tron GT prawdopodobnie zmiecie z rynku.

Samochód zostanie zbudowany na platformie Porsche J1; tej samej, z której korzysta Porsche Mission E. Dzięki niej oraz jednym silniku elektrycznym na każdą oś, moc Audi e-tron GT może sięgać nawet 670 koni mechanicznych. Ale spodziewajmy się tutaj raczej przedziału 300-500 KM. Zasięg auta wyniesie co najmniej 400-500 kilometrów na jednym ładowaniu, ponieważ podobne wartości obiecuje BMW i4 i Porsche Mission E.

Jaka będzie cena Audi e-tron GT? Przykład Audi e-tron sugeruje, że powinniśmy spodziewać się ceny o około 10 procent wyższej od ceny samochodu z podobnego segmentu, ale w usportowionym wariancie „S”. Jeśli nasze spekulacje okażą się słuszne, bazowa wersja e-tron GT powinna rozpoczynać się od około 320-340 tysięcy złotych.

> Audi e-tron: CENA od ok. 340 tysięcy złotych

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 2 głosów Średnia: 4.5]