Podczas salonu samochodowego w Nowym Jorku – New York International Auto Show 2018 – Toyota pochwaliła się nową hybrydową RAV4 (2018/2019) oraz zdradziła, dlaczego zrezygnowała z produkcji elektrycznej wersji crossovera. W skrócie: „Zainteresowanie takimi autami jest zbyt małe”.

Elektryczna Toyota RAV4 EV? Wróci nieprędko, jeśli w ogóle

Toyota RAV4 EV produkowana była w latach 1997-2003, a następnie 2012-2014. W 2014 roku wycofano ją z rynku i choć raz na pewien czas odżywają nadzieje, że wariant elektryczny zostanie przywrócony – ten się nie pojawia.

> Nowa Toyota RAV4 (2019): hybryda z silnikiem 2.5, wariantu czysto elektrycznego nie będzie

Jack Hollis, przedstawiciel Toyoty, podczas salonu w Nowym Jorku, wyznał, że firma dała modelowi szansę. Natomiast okazało się, że na samochód nie ma rynku. Zainteresowanie odbiorców było zbyt małe, by utrzymywać produkcję takiego auta.

Co więcej: nawet dziś, w 2018 roku, gdy kolejni producenci wprowadzają lub zapowiadają elektryczne crossovery – Hyundai Kona Electric, Jaguar I-Pace, Audi e-tron, Skoda Vision E… – Toyota uważa, że zapotrzebowania nadal nie ma. Zdaniem Jacka Hollisa, firmy wpychają samochody elektryczne odbiorcom.

Dodajmy, że w Stanach Zjednoczonych rynek aut elektrycznych w 2017 roku stanowił zaledwie 0,6 procent całości.

Warto poczytać: RAV4 EV sounds unlikely as Toyota doubles down on Hybrid

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 8 głosów Średnia: 4.6]