Honda przygotowuje się do rozpoczęcia elektryfikacji skuterów, którą zapowiedziała na 2018 rok. Japoński producent zaprezentował popularny model Honda PCX z zestawem baterii. Nie ulokowano ich zbyt praktycznie, ponieważ zajęły prawie całą przestrzeń bagażową kufra – ma to jednak pewną zaletę.

Elektryczna Honda PCX

Baterie skutera umieszczono w kufrze pod siedzeniem. Zajmują niemal całą przestrzeń bagażową i ponoszą środek ciężkości skutera, ale dzięki temu można je szybko wyciągnąć i zamontować do innego pojazdu. Na przykład takiej oto off-roadowej karocy, czyli lekkiego podwozia służącego do transportu towarów w zapadającym się terenie (ostatnia z prawej ilustracja):

Elektryczny i hybrydowy wariant Hondy PCX został zaprezentowany pod koniec 2017 roku, podczas Tokio Motor Show. Choć Honda przypomina o modelu, światowe media praktycznie go nie dostrzegły.

Tymczasem e-Honda PCX ma się pojawić w sprzedaży już w tym, 2018 roku. Na razie tylko na rynkach azjatyckich, jeśli jednak się przyjmie, następna w kolejce może być Europa, gdzie skutery Hondy cieszą się sporym wzięciem. Cena elektrycznej Hondy PCX ani jej dane techniczne nie są jeszcze, niestety, znane.

> Elektryczny skuter Ujet w cenie od 31 tysięcy złotych [CES 2018]

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

Czy warto kupić zwykłą hybrydę?

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 29 głosów Średnia: 4.6]