Portal Electrek dotarł do informacji, że Tesla w ciągu trzeciego kwartału 2018 roku wyprodukowała 80 tysięcy samochodów. Daje to 870 samochodów dziennie przy pracy w dni robocze i święta. Dla porównania: Volkswagen produkuje obecnie dziennie 72 egzemplarze elektrycznego VW e-Golfa.

Tesla z rekordem produkcji, ale bez rekordu z Modelem 3

Informacje nie są jeszcze pewne, ale już robią wrażenie. Tesla miała wyprodukować 80 tysięcy samochodów w trzy miesiące, z czego 53 tysiące miały stanowić wyłącznie Modele 3. Raczej nie udało się osiągnąć zakładanego poziomu 6 tysięcy Tesla Model 3 tygodniowo, ale dla równowagi trzeba dodać, że produkcja w bieżącym kwartale była o 187 procent wyższa niż w kwartale poprzednim.

> Elon Musk ukarany. Przestaje być przewodniczącym Tesli

Firma miała również walczyć o przebicie wyniku 2 tysięcy egzemplarzy dziennie w ciągu ostatnich 60 godzin (2,5 doby) września. Wszelkie dane są nieoficjalne, a prawdziwe wyniki dotyczące sprzedaży – a nie produkcji, jak powyżej – poznamy dopiero po ogłoszeniu raportu giełdowego Tesli.

Produkcja elektrycznego VW e-Golfa dziś, kilka lat po premierze, to 72 samochody dziennie. BMW z kolei osiągnęło poziom 70 egzemplarzy na dobę po pół roku od momentu rozpoczęcia produkcji BMW i3 (luty 2014, zobacz Kalendarium elektromobilności).

Tesla Model 3 w Europie

Gdy Tesla Model 3 trafi wreszcie na nasz kontynent, wystarczy, że miesięcznie znajdzie około 4 tysiące nabywców – i już stanie się liderem samochodów osobowych premium segmentu D. W sierpniu 2018 roku najlepszy wynik osiągnął Mercedes C-klasy (3 758 tysiąca egzemplarzy):

Konkurenci Tesla Model 3 w Europie – to z tymi samochodami segmentu premium będzie mierzył się Model 3. Łatwo zauważyć, że dziś nie jest to szczególnie duży rynek (c) CarIndustryAnalysis / Twitter

|REKLAMA||/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 11 głosów Średnia: 4.7]