DS zaprezentowało dziś zwiastuny DS 4 / DS4, nowego modelu producenta, który wkrótce ma trafić na rynek. Samochód dostępny będzie w wersjach spalinowych z silnikami benzynowymi i Diesla oraz jako hybryda plug-in. Z naszego punktu widzenia najciekawsza powinna być ta ostatnia opcja.

DS 4 E-Tense / DS 4 Crossback E-Tense – dane techniczne i wszystko, czego się dowiedzieliśmy

Z pierwszych zapowiedzi wynika, że specyfikacja DS4 nie będzie się różnić od tej, którą znamy z innych hybryd plug-in Grupy PSA. Silnik spalinowy ma oferować moc 132 kW (180 KM), silnik elektryczny – 81 kW (110 KM), w sumie 165 kW (225 KM). Biorąc pod uwagę rozmiary samochodu – ma on być sedanem segmentu C – spodziewajmy się napędu na przód i baterii o pojemności około 10 (11,8) kWh, tak jak w Peugeocie 508 Hybrid:

> Peugeot 508 Hybrid – ceny, dane techniczne i wszystko, co wiemy

Producent zdradził, że auto znajduje się jeszcze w trakcie certyfikacji, ale zasięg WLTP DS4 powinien wynieść „ponad 50 jednostek„. Odpowiada to około 43 kilometrom w trybie mieszanym i około 34 kilometrom, jeśli uwzględnimy, że samochód nie pozwoli nam na rozładowanie baterii do zera.

Podczas prezentacji dowiedzieliśmy się również, że pojazd będzie wyposażony w asystenta głosowego i zdradzono, że ekran projekcyjny (HUD) wyświetla obraz ulokowany 4,5 metra od oczu kierowcy. DS4 ma być wyposażony w system jazdy autonomicznej 2. poziomu, ma też dostrzegać z użyciem kamery nierówności na jezdni, by dostosowywać twardość zawieszenia do warunków drogowych.

DS4 zjedzie z linii montażowych w zakładach Opla w Ruesselsheim (Niemcy), pierwsze egzemplarze mają być gotowe „bardzo szybko”. W trakcie prezentacji podkreślono parokrotnie, że model będzie sedanem, chociaż stojąca w studio miniatura przypominała raczej crossovera. To samo dotyczy sylwetki widocznej na animacjach – zapewne dlatego, że auto ma się pojawić w przyszłości również jako Crossback:

Oficjalna prezentacja samochodu ma nastąpić na początku roku 2021. Producent chce, by samochód konkurował z Lexusem UX, co po raz kolejny podpowiada nam, że najważniejszym modelem dla producenta będzie DS 4 Crossback [E-Tense].

Zdjęcie otwierające: zamaskowany nowy Peugeot 308 i DS 4 (zaznaczony strzałką) (c) L’Automobile Magazine

Nota od redakcji www.elektrowoz.pl: producent posługiwał się oznaczeniem „DS4”, co stanowi lekkie odejście od dotychczasowej praktyki oddzielania marki i numeru przerwą (np. „DS 3”). Nie wiemy, czy zostanie ona utrzymana.

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]