Kim Paquette to jedna z aktywniejszych użytkowniczek Twittera nagrywających i prezentujących krótkie scenki z jazdy FSD beta. Widać na nich, jak oprogramowanie Tesli w wersji dla betatesterów radzi sobie w rozmaitych sytuacjach na drodze. Czasem auto reaguje po prostu jak człowiek…

FSD beta w migawkach

Krótki wstęp: choć Paquette trzyma ręce przy albo na kierownicy, nie prowadzi samochodu. Widać to po podświetlonej na niebiesko kierownicy w górnej części wyświetlacza. Gdyby przejęła ona sterowanie nad samochodem, Autopilot/FSD wypięłyby się z charakterystycznym dźwiękiem, a kontrolka (ikonka?) straciłaby podświetlenie.

Skomplikowany manewr na drodze szybkiego ruchu. Samochód musi zawrócić, przejechać przez dwa pasy i zjechać w zjazd. Choć powinien pokonać ten odcinek dynamicznie, porusza się bardzo wolno, co jest niebezpieczne. Tutaj usłyszymy dźwięk wypinanego FSD beta, gdy auto minie zjazd i Paquette zdecyduje się przejąć kontrolę nad pojazdem:

Typową cechą FSD beta jest zbliżanie się do niektórych stojących pojazdów na odległość, która dla człowieka nie jest już komfortowa. W starszych wersjach oprogramowania Tesla Paquette mijała auta dosłownie o włos. Samochód zapewne wiedział dokładnie, że wystarczy mu 1 centymetr (czy nawet: 1 milimetr), ale dla człowieka było za blisko. Nowsze wersje jeżdżą nieco bardziej zachowawczo:

Kiedy FSD beta porusza się po ulicy, która w dodatku jest zastawiona autami, i widzi zbliżający się z drugiej strony pojazd, po prostu wjeżdża w przestrzeń dostrzeżoną po prawej stronie. Wygląda to dokładnie tak, jakby autem jechał człowiek:

Na ulicy, na której słupki wyznaczają alternatywny przebieg pasa związany z robotami drogowymi, nawet ludzki kierowca ma prawo poczuć lekki stres. Pachołki stoją ciasno, krzywo, a mimo to FSD beta przejeżdża wśród nich poprawnie:

Twitter Kim Paquette znajduje się TUTAJ, warto go śledzić.

Zdjęcie otwierające: tymczasowe zwężenie jezdni i roboty drogowe (c) Kim Paquette / Twitter

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 3 głosów Średnia: 4]