Podczas targów VivaTech 2019 w Paryżu Citroen zaprezentuje koncept o nazwie Citroen 19_19. Samochód ma być inspirowany lotnictwem, ale gigantyczna powierzchnia dachu kojarzy się nam raczej z prototypowymi pojazdami napędzanymi energią słoneczną.

Citroen 19_19 Concept: piękny, smukły, przestronny

Koncept ma 4,66 metra długości, 2,24 metra szerokości i aż 3,1 metra rozstawu osi – ostatnie dwa wymiary pasują raczej do samochodu dostawczego niż do auta osobowego! – co sprawia, że jego wnętrze jest olbrzymie (wysokość: 1,6 metra). I taką właśnie funkcję auto ma pełnić: komfortowego salonu odizolowanego od reszty świata.

Mimo 30-calowych, „hybrydowych” kół, w których opona 255/30 R30 została zintegrowana z obręczą, samochód obiecuje „do 800 kilometrów” zasięgu na jednym ładowaniu. Oczywiście jest to wartość czysto teoretyczna, na papierze, ponieważ auto stanowi raczej wizję rozwoju motoryzacji – i przypomnienie, że marka właśnie obchodzi setne urodziny – niż realny, nadający się do produkcji pojazd.

Ciekawa jest wklęsła tylna szyba, którą ostatnio obserwowaliśmy w Citroenie C6. Osiągi? Dwa silniki elektryczne o mocy maksymalnej 340 kW (408 KM) i momencie obrotowym 800 Nm mają przyspieszać Concept 19_19 do 100 km/h w pięć sekund. O 800 kilometrów zasięgu ma zadbać bateria o pojemności 100 kWh. O komfort zadbają „progresywne poduszki hydrauliczne” oraz sztuczna inteligencja, która wyręczy kierowcę w prowadzeniu samochodu (źródło).

Auto będzie można oglądać od 16 maja w Paryżu.

 

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]