Rimac znany jest w Polsce przede wszystkim z samochodu Concept_One, którym rozbił się Richard Hammond. A jednak chorwacki producent supersamochodów elektrycznych intensywnie się rozwija. Firma właśnie pozyskała 30 milionów euro od chińskiej Camel Group na wzmocnienie zespołów produkcyjnych i opracowanie kolejnego prototypu.

Rimac wyprze z rynku Ferrari?

Concept_One firmy Rimac to prawdziwy, jeżdżący elektryczny supersamochód. Auto ma obecnie 1 224 konie mechaniczne (KM) mocy, szybkość maksymalną wynoszącą 355 kilometrów na godzinę (km/h) i moment obrotowy równy 1 600 niutonometrów (Nm).

Chińska Camel Group zapowiedziała dofinansowanie firmy kwotą wynoszącą równowartość 30 milionów dolarów. Pieniądze mają zostać przeznaczone na opracowanie kolejnego modelu (wersji?) auta oraz zwiększenie mocy produkcyjnych, dzięki którym układy napędowe Rimaca będą mogły zagościć na chińskim rynku.

> Mercedes-AMG Project One też chce być lepszy od Ferrari

Rimac – co to za firma?

Rimac nie jest firmą znikąd. Firma już teraz aktywnie współpracuje z Astonem Martinem i Koenigseggiem nad kolejnymi modelami ich aut. Współpraca idzie tak dobrze, że chorwackim producentem zainteresowali się nie tylko Chińczycy.

Według Bloomberga za moment zostaną ujawnione dane kolejnego inwestora, który chce wpompować w Rimaca 50 milionów euro. Następne auto Rimaca ma zostać pokazane na Targach Motoryzacyjnych w Genewie w 2018 roku.

> Tani samochód elektryczny do miasta: e.GO Life 20 z bateriami 14,9 kWh za 15 900 euro

Współpraca Rimac Automobili z Camel Group – oświadczenie prasowe:

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]