Beijing Automotive Group (BAIC) nie jest znany w Polsce, ale w Chinach to bardzo popularna marka. Mimo to producent zadeklarował, że będzie stopniowo wygaszał produkcję samochodów spalinowych. Chce z nią skończyć w 2025 roku.

Koniec produkcji samochodów spalinowych

Sytuacja zaczyna coraz bardziej przypominać „dieselizację” w brytyjskich kolejach, w których silniki Diesla w lokomotywach w pewnym momencie gwałtownie wyparły lokomotywy parowe. Tutaj rolę silników parowych grają auta spalinowe: BAIC planuje zakończyć ich produkcję w fabryce-matce w Pekinie już w 2020 roku, a całą resztę świata ma zamiar wygasić do 2025 roku.

Nie wiadomo jednak, czy dotyczy to także samochodów Hyundai i Mercedes, które BAIC wytwarza dla swoich koreańskich i niemieckich partnerów.

Decyzja firmy idzie w parze z tym, co dzieje się na chińskim rynku. Od stycznia do listopada w Państwie Środka sprzedano 609 tysięcy aut elektrycznych, co jest wzrostem o 51 procent rok do roku. Jednak ta imponująca liczba nie robi już tak wielkiego wrażenia na tle rynku, stanowi bowiem 1,6 procent wszystkich sprzedanych samochodów.

Warto przy okazji dodać, że linia BAIC EC to najlepiej sprzedające się samochody elektryczne w Chinach:

> Najlepiej sprzedające się samochody elektryczne w Chinach: 1) BAIC EC, 2) Zhidou D2, 3) JAC iEV6S [październik 2017]

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

Gdzie sprzedaje się najwięcej Tesli?

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 5 głosów Średnia: 4.8]