General Motors pokazało zdjęcia pierwszego elektrycznego crossovera marki. To Chevrolet Menlo EV. Samochód trafi wyłącznie na chiński rynek, ale pojawiają się sugestie, że auto może zwiastować crossovera zbudowanego na bazie Bolta, dla którego GM zarezerwowało nawet nazwę: Bolt EUV.

Chevrolet Menlo EV: przyjemny, całkiem spory, nie dla nas

Samochód należy do klasy D-SUV, mógłby więc stawać w szranki z Teslą Model Y czy Jaguarem I-Pace. Ma 4,67 metra długości, 1,8 metra szerokości i 1,51 metra wysokości. Rozstaw osi to 2,66 metra. Według CarNewsChina auto dysponuje silnikiem o mocy 125 kW (170 KM, 174 bhp), a zespół napędowy pochodzi z chińskiego Buicka Velite 6 (źródło).

Samochód ma zadebiutować na Chengdu Auto Show 2019 we wrześniu.

Gdy chodzi o rynek chiński, General Motors nie zasypia gruszek w popiele. Firma we współpracy z SAIC stworzyła już Baojuna E100, Baojuna E200, zaprezentowała też wspomnianego Buicka Velite 6. Chevrolet Menlo EV jest więc czwartym całkowicie elektrycznym modelem, który trafił lub trafi na rynek Państwa Środka.

Baojun E200 (c) CarNewsChina

Elektryczny Buick Velite 6, który jako żywo przypomina Opla Insignię (c) Buick / General Motors

Zupełnie inaczej wygląda sytuacja w Stanach Zjednoczonych: firma ma w ofercie jednego Chevroleta Bolta (segment B), którego w dodatku produkuje w ograniczonej liczbie egzemplarzy. Firma obiecała wprowadzenie dwóch kolejnych samochodów na „udoskonalonej platformie Bolta”, zarejestrowano również nazwę „Bolt EUV”. Ale to na razie tyle.

Amerykanie mają więc prawo poczuć ukłucie zazdrości, że ich rodzimy producent kompletnie oddaje pola Tesli, a skupia się na innej części świata.

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 5]