W polskim konfiguratorze Tesli Model S w górę poszła cena Tesli S Plaid+. Kto chce przyspieszać do 100 km/h w mniej niż 2,1 sekundy i mieć ponad 1 100 koni mechanicznych (809+ kW), będzie musiał zapłacić co najmniej 654 490 złotych. Pod koniec stycznia, gdy model zadebiutował, kwota była o prawie 40 tysięcy złotych niższa.

Zmiany: cena Tesli Model S Plaid+ i czas dostawy Tesli Model S/X LR/Plaid

28 stycznia, gdy opisywaliśmy nowe warianty Tesli Model S, najmocniejsza edycja Plaid+ miała kosztować 614 990 złotych i być dostarczana pod koniec 2021 roku. Teraz data się nie zmieniła, ale cena powędrowała o 39 500 zł (6,4 procent) do góry, do 654 490 złotych. Warto zwrócić uwagę, że nadal mamy stary interfejs konfiguratora, podczas gdy w Stanach Zjednoczonych został on już odświeżony:

Polski konfigurator Tesli Model S (c) Tesla

Amerykański konfigurator Tesli Model S. Pasek nawigacyjny znajduje się teraz po prawej stronie (c) Tesla

Ceny wariantów Long Range i Plaid nie uległy zmianie. Nie jest jasne, czy osoby, które zdecydowały się już na złożenie rezerwacji na Plaid+, będą zobowiązane do uregulowania niedopłaty, tj. zapłacenia wyższej kwoty w momencie odbioru samochodu. Gdy pod koniec stycznia doszło do faceliftingu, posiadacze rezerwacji dowiedzieli się, że nie mają wyboru – będą musieli zapłacić więcej.

Czytelnik Natan zwrócił nam uwagę na jeszcze jedną zmianę: Tesla zmieniła czasy dostaw nowych Modeli S i X. W momencie premiery zapowiedziano, że warianty Long Range i Plaid będą dostarczane od września 2021 roku. Teraz szacowany termin dostawy to listopad 2021, co już zaczyna brzmieć niepokojąco. Listopadowe terminy odbiorów w 2020 roku zmieniły się w terminy „może pierwszy, może drugi kwartał 2021″…

Ceny Tesli Model X nie uległy na razie zmianie, auto kosztuje 434 990 zł w wersji Long Range oraz 529 990 zł w wariancie Plaid.

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 2 głosów Średnia: 4.5]