Hyundai urządza gigantyczną promocję w Stanach Zjednoczonych. W ogłoszonym właśnie cenniku Hyundai Ioniq Plug-in (2018) kosztuje 24,95 tysiąca dolarów. To równowartość 86,9 tysiąca złotych! Droższa jest nawet Toyota Prius Prime (PHV), której cena zaczyna się od 94,3 tysiąca złotych!

Hyundai chce podbić świat hybryd plug-in?

O tym, jak dobra jest to cena, świadczy nie tylko porównanie do czteromiejscowej Toyoty Prius Prime. Pięciomiejscowy, popularny w Stanach Zjednoczonych Chevolet Volt zaczyna się od 33,22 tysiąca dolarów, co jest równowartością 115,6 tysiąca złotych netto.

Hyundai Ioniq Plug-in to hybryda ładowana z gniazdka (=plug-in), która wyposażona jest w silnik spalinowy i elektryczny. Wbudowana w samochód bateria o pojemności 8,9 kilowatogodziny pozwala na przejechanie około 50 kilometrów na jednym ładowaniu (patrz: TEST: Hyundai Ioniq Plug-in).

Toyota Prius PHV vs Hyundai Ioniq Plug-in

W zestawieniu Toyota Prius PHV vs Hyundai Ioniq Plug-in największą zaletą Hyundaia była większa liczba miejsc, sześciobiegowa, dwusprzęgłowa skrzynia biegów, większy bagażnik oraz wysoce ekonomiczna jazda. Teraz do tego zestawu zalet doszła niższa cena.

Niestety, Stany Zjednoczone sobie, a Polska sobie. Cena Hyundaia Ioniq Plug-in rozpoczyna się w Polsce od 138 900 złotych. To jednak i tak lepiej niż w przypadku Toyoty Prius PHV (w Stanach Zjednoczonych: Prius Prime) – nawet w wyprzedaży auto kosztuje od 155 900 złotych:

|REKLAMA|




|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 6 głosów Średnia: 4.5]