Podczas targów Battery Show Europe w Hanowerze, szef europejskiego oddziału CATL zapowiedział, że firma przygląda się Europie pod kątem lokalizacji następnej fabryki baterii. Byłby to kolejny producent, który zdecydowałby się na obecność tutaj, żeby być blisko producentów samochodów.

Fabryka CATL w Europie

Chiński CATL (Contemporary Amperex Technology) jest jednym z największych producentów ogniw i baterii na świecie. Z produktów firmy korzystają między innymi Daimler i Volkswagen, a ostatnio pojawiła się informacja o zawiązaniu współpracy z Renault i Nissanem. Spekulowaliśmy wtedy, że baterie CATL mogą trafić również do europejskich samochodów:

> Nissan i Renault z ogniwami CATL w Chinach i… nie tylko?

Okazuje się, że mieliśmy rację. Chiński producent rozważa właśnie wybudowanie fabryki gdzieś w Europie. Jak informuje Matthias Zentgraf, szef europejskiego oddziału CATL, decyzja zapadnie w przeciągu kilku najbliższych tygodni. W tej chwili oceniane są lokalizacje, wymagane nakłady inwestycyjne i potencjalna moc wytwórcza.

W Europie są już choćby LG Chem i Samsung SDI – obaj producenci zlokalizowali tutaj swoje zakłady przemysłowe, żeby być bliżej europejskich koncernów motoryzacyjnych.

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]