Toyota zaprezentowała w Szanghaju elektryczną wersję Toyoty C-HR w dwóch bliźniaczych odmianach: C-HR EV i Izoa EV. To pierwsza Toyota bez silnika spalinowego pokazana w Państwie Środka. Wcześniej dostępne były tylko modele zelektryfikowane, hybrydy plug-in: Levin / Corolla PHEV.

Elektryczna Toyoto C-HR – zapraszamy do Europy!

Toyota C-HR to sympatyczny, popularny w Polsce crossover segmentu B-SUV. Niestety, na naszym kontynencie oferowana jest tylko wersja hybrydowa – tymczasem Chińczycy od 2020 roku będą mogli kupić także wariant czysto elektryczny. Dane techniczne auta nie są jeszcze znane, ale spodziewamy się baterii o pojemności około 35-50 kWh i 200-300 kilometrów realnego zasięgu na jednym ładowaniu. Obydwa modele powstają w ramach konsorcjum Toyoty z chińskim FAW.

Do 2025 roku Toyota chce sprzedawać na świecie łącznie 10 modeli aut czysto elektrycznych. Możemy mieć nadzieję, że skoro RAV4 była elektryczna kiedyś, a C-HR podlega elektryfikacji teraz, to właśnie te wersje zadebiutują bez silników spalinowych również w innych częściach świata [spekulacje www.elektrowoz.pl].

> Elektryczny Mercedes EQB w sprzedaży od 2021 roku

Oprócz elektrycznej Toyoty C-HR producent zaprezentował również model Rhombus, który został w całości zaprojektowany w Chinach. Trzy osobowy maluch wydaje się być zaprojektowany z myślą o ruchu miejskim.

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 5]