Podczas kongresu Impact mobility rEVolution’18, który odbywa się w Katowicach 12 i 13 września 2018 roku możliwe będzie obejrzenie bolidu Formuły E Gen2, czyli pojazdu drugiej generacji. Na kongresie pojawi się on dzięki firmie ABB, która jest sponsorem tytularnym elektrycznej Formuły E.

Bolid Formuły E Gen2: mocniej, szybciej… ciszej

Nowy bolid Formuły E dysponuje maksymalną mocą 335 KM, która została ograniczona do 268 KM ze względu na pojemność baterii wynoszącą 54 kWh. Te 54 kWh są kluczem do uatrakcyjnienia wyścigu: druga generacja bolidów przejedzie od startu do mety na jednym ładowaniu, podczas gdy w wypadku 1. generacji (27 kWh) konieczna była zmiana pojazdów w trakcie zawodów.

> Elektryczny Mercedes Alien? Nie, to autonomiczny van Vision Urbanetic

Bolidy Formuły E emitują maksymalnie 80 dB, dzięki czemu mogą ścigać się nawet w centrach miast. Formuła 1 z hałasem na poziomie dochodzącym do 128 dB wymaga osobnego, odgrodzonego toru.

Warto dodać, że rozgrzewka przed sezonem Formuły E rozpocznie się na torze w Walencji (Hiszpania) w dniach 16, 17 i 19 października 2018 roku. Dostęp do toru będzie darmowy, ale osoby zainteresowane będą musiały się wcześniej zarejestrować.

Na zdjęciu: bolid Formuły E na kongresie Impact mobility rEVolution’18 (c) impactcee

|REKLAMA||/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 5]