BMW X1 xDrive 25e to hybryda plug-in (ładowana z gniazdka), która za moment trafi do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych. Auto będzie pierwszym w historii (!) samochodem BMW z napędem na przód sprzedawanym w USA.

BMW X1 xDrive 25e: dane techniczne i co warto wiedzieć

BMW X1 w wersji plug-in dotychczas dostępny był tylko w Chinach w wariancie o większym rozstawie osi (X1 xDrive 25Le). Hybrydy nie oferowano ani w Europie, ani w Stanach Zjednoczonych, ze względu na bardzo dobrą sprzedaż modeli spalinowych (w Stanach: wyższych modeli spalinowych). Wejście X1 xDrive 25e do USA sugeruje, że wkrótce model może zawitać również do nas.

BMW X1 xDrive 25e zasilane jest trzycylindrowym, turbodoładowanym silnikiem benzynowym 1.5 litra o mocy 138 koni mechanicznych oraz silnikiem elektrycznym o mocy 96 koni mechanicznych. Przyspieszenie do 100 km/h powinno potrwać 7,4 sekundy. Zasięg auta na baterii wyniesie około 40 kilometrów.

Co ciekawe, BMW X1 xDrive 25Le – czyli wersja z większym rozstawem osi – dostępne jest również jako chińskie Zinoro Z60H, które od wariantu oryginalnego różni się właściwie tylko oznaczeniami.

Ilustracje: białe BMW X1 (c) BimmerToday; Zinoro Z60H (c) CarNewsChina / Zinoro

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]