BMW oficjalnie potwierdziło, że planuje wytwarzać BMW i3 co najmniej do roku 2024. I to mimo faktu, że przez najbliższe lata wprowadzi na rynek kilka nowych modeli samochodów elektrycznych. Małe i3 staje się bowiem coraz bardziej popularne, choć producent nie sili się na poważne faceliftingi. Ale zwiększa pojemność baterii.

BMW i3: małe, żwawe, zadziorne

BMW i3 trafiło na rynek w 2013 roku i od momentu startu sprzedaży przeszło właściwie tylko jeden drobny facelifting, który zbiegł się z wprowadzeniem do oferty modelu i3s. Jednak w ciągu tych sześciu lat już dwukrotnie doszło do zwiększenia pojemności baterii samochodu. Najpierw z 60 do 94 Ah, a następnie z 94 do 120 Ah.

> Jakie są pojemności baterii BMW i3 i co oznacza 60, 94, 120 Ah? [ODPOWIADAMY]

BMW parokrotnie podkreślało, że auto nie będzie miało żadnego oficjalnego następcy ze względu na zbyt wysokie koszty produkcji. Równocześnie raz za razem przesuwano datę zakończenia sprzedaży na późniejszy termin. Przedstawiciel fabryki BMW w Lipsku, Julian Friedrich, wyznał właśnie, że samochód będzie wytwarzany co najmniej do roku 2024 (źródło), czyli przez kolejne 5 lat!

To oznacza, że mały hatchback segmentu B zostanie w ofercie nawet wtedy, gdy na rynek trafią BMW iX3 (2020), BMW iNext (2021), BMW i4 (2021), a pewnie też BMW iX2 (?), BMW i5 oraz BMW iX1.

> BMW i5 i BMW iX1 dostały zielone światło i trafią na linie produkcyjne [Handelsblatt]

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 2 głosów Średnia: 5]