BMW zaprezentowało BMW i Vision Dynamics, czyli auto elektryczne lokowane między miejskim BMW i3 i sportowym BMW i8. Nowe BMW i Vision Dynamics  – wcześniej spekulowano, że będzie to BMW i5 – to oczywiście „Tesla Model S killer”.

Nowe elektryczne BMW i Vision Dynamics

BMW i Vision Dynamics nie wygląda na brata BMW serii 5. To raczej bliski krewniak BMW serii 4 Gran Coupe, czyli luksusowych coupe 2+2. Samochód prezentuje się agresywnie, chociaż zarys klasycznej „chłodnicy” („nerki”) z przodu wygląda nieco sztucznie.

> BMW EcoBonus – nawet 17 000 zł rabatu na BMW i 8 500 zł na Mini

Z przodu i z tyłu znajdują się bardzo cienkie linie świateł LED, dach ma być szklany, a linia okien mocno się wyróżniająca. BMW i Vision Dynamics ma się rozpędzać od 0 do 100 kilometrów na godzinę w mniej niż 4 sekundy.

Nie jest znana pojemność akumulatorów ani cena (auto koncepcyjne). Zasięg ma wynosić 600 kilometrów według procedury NEDC, co oznacza około 403 kilometry według bliższej rzeczywistości procedury EPA (obliczenia własne).

Nowe BMW i Vision Dynamics należy traktować raczej jako prezentację kierunku, w którym chce się poruszać BMW niż prezentację gotowego prototypu, który za moment miałby trafić do sprzedaży.

> TOP 5. Najchętniej kupowane elektryki w Polsce: 1) IONIQ Electric, 2) Leaf, 3) BMW i3 [RANKING sierpień 2017]

 

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 5]