Tesla opublikowała dokumentację dotyczącą otwierania Tesla Model 3. Zgodnie z doniesieniami z sierpnia 2017 roku, samochód będzie można otwierać smartfonem z Bluetooth za pomocą aplikacji mobilnej albo z użyciem karty chipowej.

Aplikacja do otwierania samochodu

  • aplikacja dla systemu Android do pobrania TUTAJ
  • aplikacja dla systemu iOS do pobrania TUTAJ

Smartfon, który posłuży do otwierania samochodu, będzie musiał działać pod kontrolą systemu operacyjnego Android lub iOS (iPhone). Niezbędna będzie także włączona transmisja Bluetooth. Użytkownik musi pobrać aplikację mobilną dla Modelu 3 i zalogować się w niej na konto Tesli.

> Jak Autopilot Tesli ratuje życie – i samochód [WIDEO]

Funkcje aplikacji mobilnej Tesli

Aplikacja mobilna Tesli pozwala użytkownikowi na zdalne (przez internet) wykonanie następujących operacji:

  • otwieranie i zamykanie samochodu,
  • sprawdzenie procesu ładowania auta,
  • podgrzewanie lub chłodzenie auta przed jazdą,
  • odnajdowanie samochodu na mapie,
  • mignięcie światłami i zatrąbienie, żeby ułatwić odnalezienie auta na parkingu,
  • uruchomienie samochodu,
  • parkowanie i przestawianie samochodu z użyciem funkcji Summon.

> ŚMIERĆ w Tesli. Rodzina: to nie samochód zabił naszego syna [AKTUALIZACJA]

Do żadnej z tych operacji nie jest potrzebne włączone Bluetooth. Ten rodzaj transmisji staje się jednak niezbędny przy otwieraniu samochodu przed jazdą.

Pierwsze uwierzytelnienie

Aby po raz pierwszy uwierzytelnić smartfon w Tesla Model 3, należy włączyć Bluetooth, kliknąć przycisk <TBD> w aplikacji mobilnej, wybrać własny Model 3 z listy okolicznych aut i przytknąć kartę chipową do słupka (ilustracja na górze). W ten sposób smartfon zostanie powiązany z samochodem.

Warto zwrócić uwagę, że na moment otwierania samochodu w smartfonie może być potrzebna aktywna transmisja danych. Jeśli aplikacja z jakiegoś powodu wyloguje się z konta Tesli, konieczne będzie ponowne zalogowanie – i uwierzytelnienie użytkownika na serwerach Tesli.

> Elektryczny Seat – Seat Born-E? Seat E-Born? Firma właśnie zarezerwowała te nazwy

Od tego momentu kierowca ma 15 sekund na wciśnięcie pedału hamulca, by rozpocząć jazdę. Jeżeli tego nie zrobi, konieczne będzie położenie karty chipowej w wyznaczonym miejscu do zrestartowania tego okresu.

W przypadku zgubienia lub kradzieży smartfonu, samochód można również otworzyć z użyciem karty chipowej. Do każdego auta dodawane są dwie takie karty.

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]