Niemieckie pismo Auto Bild twierdzi, że Audi prowadzi prace nad samochodem o roboczej nazwie Audi eTTron. Miałby to być elektryczny crossover o sportowym zacięciu, który zastąpiłby schodzące ze sceny Audi TT. Auto miałoby trafić na rynek w 2021 roku.

Audi eTTron – sportowy elektryk MEB

Auti eTTron ma być sportowym crossoverem coupe kosztującym mniej niż 45 tysięcy euro (równowartość 193 tysięcy złotych) i oferującym zasięgi od 350 do 550 kilometrów. Co sugeruje baterię o pojemności 58 kWh (brutto: 62 kWh) w wersji podstawowej i 77 kWh w wariancie środkowym lub najwyższym.

Jako że Audi eTTron powstałoby na platformie MEB, dysponowałoby napędem na tył lub obie osie, można się też po nim spodziewać od 150 do 300 kW mocy jak w ID.4 [Crozz] oraz do 150 kW mocy ładowania.

Z prognozowaną przez niemieckie pismo długością wynoszącą 4,35 metra auto elektryczne pasowałoby do coraz bardziej zatłoczonego zapowiedziami – VW ID.4, Skoda Vision E, Mazda MX-30, Volvo XC40 Recharge, Nissan Aiyra, Kia e-Niro – segmentu C-SUV. Samochód byłby mniejszy niż Q4 e-tron i odpowiadałby raczej zapowiadanemu w Chinach modelowi Q2 L e-tron.

Według Auto Bilda premiera auta nastąpi w 2021 roku (w języku niemieckim):

Zdjęcie otwierające: Audi TT Coupe (c) Audi

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 5]