Audi Elaine to nowe wcielenie e-tron Sportback z jedną ważną aktualizacją: Elaine został wyposażony w system autonomicznej jazdy czwartego poziomu w przedziale 56-129 km/h. Oznacza to, że w większości wypadków kierowca praktycznie nie jest potrzebny.

Audi Elaine – elektryczny SUV od 2019 r. w produkcji

Audi Elaine wyposażony jest w chłodzone cieczą baterie o pojemności 95 kilowatogodzin (kWh), które pozwalają na osiągnięcie zasięgu 336 kilometrów na jednym ładowaniu (szacunki według procedury EPA).

Audi Elaine – moc, baterie i autonomiczna jazda

Elaine ma 429 koni mechanicznych mocy, a od 0 do 100 kilometrów na godzinę (km/h) rozpędza się w 4,5 sekundy. Nie jest to może czas Tesla Model S czy model X, ale na pewno będzie zbliżony do osiągów Tesla Model 3.

> Tesla Model X vs Lamborghini Aventador [WIDEO] – Tesla WYGRYWA, bije rekord, to najszybszy SUV na 1/4 mili

Audi Elaine ma być wyposażone w system autonomicznej jazdy 4. poziomu. Oznacza to, że kierowca będzie potrzebny samochodowi bardzo rzadko. Piąty, najwyższy poziom, ma osiągnąć Audi Aicon, który w ogóle nie będzie potrzebował kierowcy.

W porównaniu do wcześniejszego Salonu Samochodowego w Szanghaju, Elaine ma teraz mocniejszy układ przetwarzania obrazów oraz nowe wersje sensorów na pokładzie. Dzięki nim auto może poruszać się samodzielnie z szybkościami od 56 do 129 km/h (35-80 mph), potrafi też samodzielnie zmieniać pasy.

Samochód potrafi też śledzić oddechy pasażerów i zasugerować im ćwiczenia oddechowe – albo wymasować im plecy za pomocą fotela, gdy będą zmęczeni lub zestresowani.

> Nissan Leaf z TMS – kiedy? I dlaczego nowy Nissan Leaf (2018) ciągle nie ma TMS?

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 16 głosów Średnia: 4.6]