Alieno Arcanum to bułgarski odpowiednik Rimaca C_Two. Samochód ma się rozpędzać do 490 km/h dzięki silnikom o łącznej mocy ponad 5,2 tysiąca koni mechanicznych. Cena? Właściwie promocja: 1,75 miliona dolarów, czyli równowartość niemal 6,5 miliona złotych.

Bułgarski supersamochód elektryczny

Alieno Arcanum to w wolnym tłumaczeniu „największa z tajemnic obcych”. Jak mówi Ahmed Merczev, założyciel firmy, auto będzie posiadało „brutalną techniczną przewagę, co stanowi DNA marki Alieno” (źródło). Ma to być pierwszy samochód bułgarskiego producenta, który jednocześnie „będzie wyrazem misji Alieno”.

> Wyniki sprzedaży samochodów elektrycznych w 2018 roku (styczeń-czerwiec)

Bułgarski samochód elektrycznych zostanie zbudowany z włókien węglowych. W najbogatszej wersji RP5 osiągnie 490 km/h dzięki silnikom o mocy 5,2 tysiąca koni mechanicznych (KM) i 8,9 tysiąca niutonometrów (Nm) momentu obrotowego. Planowany jest również wariant RP4 o mocy 4,4 tysiąca koni mechanicznych, RP3 o mocy 3,5 tysiąca koni mechanicznych i RP2 o mocy 2,6 tysiąca koni mechanicznych. Główny projekt auta, Enczo Enczev, wyznaje, że Alieno Arcanum inspirowany jest amerykańskimi salomotami, w tym F-117, F-22 i SR-71.

Bateria? 180 kWh, zbudowana z wykorzystaniem grafenu i superkondensatorów, co ma pozwolić na 1 000 kilometrów zasięgu na jednym ładowaniu. Dostępne będą też lżejsze warianty samochodu z bateriami o pojemnościach 120 i 60 kWh.

Cena Alieno Arcanum to równowartość około 6,5 miliona złotych. Zamówiony dziś samochód ma zostać dostarczony w przeciągu 1,5-2,5 roku. Na razie pokazano wyłącznie rendering.

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]