Tesla ma nową wersję oprogramowania do starszych Modeli S i Model X z bateriami o pojemności 75 kWh i napędem na cztery koła (wersje 75D). Dzięki niej auta przyspieszają do 97 km/h (0-60 mph) o około 1 sekundę szybciej. Aktualizacja jest darmowa.

Październikowy prezent od Tesli

Nowa wersja oprogramowania dotyczy tylko Tesla Model X i Tesla Model S 75D. Dzięki niej ten pierwszy model przyspiesza do 97 kilometrów na godzinę w 4,9 sekundy zamiast 6. Ten drugi osiągnie 97 km/h już po 4,2 sekundy zamiast 5,2. Można się spodziewać, że identyczne różnice będą przy przyspieszaniu od 0 do 100 km/h.

Nowa wersja oprogramowania była zainstalowana w samochodach dostarczanych po 1 lipca. Wcześniejsze modele testowano przez kilka miesięcy, by sprawdzić, czy update czegoś nie zepsuje.

> Jaki samochód elektryczny WARTO KUPIĆ? Opinie, wrażenia, RANKING www.elektrowoz.pl

Aby zainstalować aktualizację, konieczna jest wizyta w centrum serwisowym Tesli. Samochód nie wgra nowej wersji wersji oprogramowania samodzielnie (over-the-air). Przed wizytą w warsztacie warto również skontaktować się z Teslą i potwierdzić, że nasze auto też może zostać przyspieszone.

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

Raw power, Tesla power! na Facebooku – SPRAWDŹ:

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 3 głosów Średnia: 5]