Na forum ID Talk pojawiła się cała seria zdjęć VW ID.4 bez kamuflażu. Samochód wygląda zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, widać, że będzie dostępny z szeregiem opcji i, co ciekawe, otrzyma nazwę Volkswagen ID.4 Crozz. Będzie też wersja Volkswagen ID.4 X.

Volkswagen ID.4 Crozz, Volkswagen ID.4 X… Volkswagen ID.4 GTX?

Oprócz nazewnictwa fotografie nie ujawniają żadnych zaskakujących informacji. Widzimy, że będzie kilka malowań/poziomów wyposażenia dachu, że sylwetka jest klasyczna, SUV-owa, a przednie reflektory mają kształty charakterystyczne dla serii ID. Całkiem ciekawie prezentuje się tył ze światłami „poskładanymi” z wielokątnych elementów – może to wyglądać interesująco na drodze.

Intrygujące są felgi. Choć z pewnej odległości sprawiają one wrażenie mocno zróżnicowanych, wszystkie są do siebie podobne. Ich powierzchnia jest mocno zamknięta, a otwory wpuszczające powietrze zajmują stosunkowo niewielką powierzchnię. Domyślamy się zatem, że Volkswagen walczył tutaj o zasięg, szczególnie w wariancie VW ID.4 X:

Volkswagen ID.4 zostanie zaprezentowany w drugiej połowie 2020 roku. Wariant VW ID.4 Crozz będzie prawdopodobnie serią cywilną, z napędem na tył (RWD) i baterią o pojemności 77 (82) kWh. Nie jest jasne, czego – oprócz dodatkowych ozdobnych listew przy reflektorach i większych wlotów powietrza z przodu – spodziewać się po wersji ID.4 X.

Czy będzie to mocniejsza edycja GTX? A może wersja przedłużona Chin? Lub posiadająca napęd na obie osie, który miał się pojawić „w przyszłości”?

Jako że Volkswagen ID.4 bazuje na platformie MEB, jest niemal pewne, że przed końcem roku samochód nie będzie dysponował wszystkimi funkcjami oprogramowania. Spodziewamy się zatem, że deklaracja dotycząca uzupełnienia funkcji w VW ID.3 będzie zbieżna w czasie z dostępnością VW ID.4 – czyli elektryczny SUV na platformie MEB pojawi się w sprzedaży najwcześniej w czwartym kwartale 2020 roku.

> Dostawy Volkswagena ID.3 ruszą na początku września. Jest haczyk: Nie wszystko będzie działać [aktualizacja]

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 4 głosów Średnia: 4.8]