Lime to usługa wypożyczania elektrycznych hulajnóg, która podbija kolejne miasta na świecie. W Polsce wystartowała niedawno we Wrocławiu i Warszawie. Tymczasem w Seattle (Stany Zjednoczone), operator szykuje duże uderzenie: do dyspozycji użytkowników mają zostać oddane elektryczne Renault Twizy oraz Fiaty 500e.

Elektryczne czterokołowce i samochody obok hulajnóg? To może się udać!

Lime działa już na terenie Seattle, ale dotychczas udostępniało wyłącznie e-hulajnogi – zresztą bez pozwolenia miasta. Teraz firma szykuje się do wprowadzenia na ulice 500 elektrycznych samochodów i czterokołowców. Według nieoficjalnych informacji będą to Renault Twizy (dwumiejscowy czterokołowiec bez szyb w drzwiach, zdjęcie na górze) oraz Fiaty 500e (zdjęcie poniżej).

Pojazdy Lime – tak jak hulajnogi czy auta Vozilla w Polsce – będą mogły być zostawiane wszędzie tam, gdzie użytkownik będzie miał na to ochotę. Oczywiście w obrębie strefy.

> Elektryczne hulajnogi Lime z problemem. Ryzyko pożaru w 2 000 egzemplarzy w USA

Można się spodziewać, że po pilotażu w Seattle, firma zechce wypróbować samochody elektryczne na innych rynkach. Nie spodziewamy się, że elektryki Lime trafią szczególnie szybko do Polski – ale być może ktoś inny dostrzeże dużego konkurenta i zechce zaoferować samochody elektryczne na stałe w największych polskich metropoliach?

Renault Twizy przy dworcach wcale nie byłby takim głupim pomysłem… Eksperymenty Traficara z Renault Zoe raczej były udane, samochody znikały po kilku minutach od momentu opuszczenia przez poprzedniego kierowcę. I to nawet w środku nocy!

> WARSZAWA testuje elektryczne Renault Zoe w Traficar

To może Cię zainteresować
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 7 głosów Średnia: 4.7]