W dniach od 28 do 31 marca odbywają się w Poznaniu targi Poznań Motor Show 2019. Sprawdziliśmy, ile kosztują bilety oraz postanowiliśmy przyjrzeć się stoiskom importerów pod kątem obecności elektryków. Naszym zdaniem: warto się wybrać, jeśli ktoś ma blisko.

Poznań Motor Show 2019 – co warto zobaczyć

Z naszego punktu widzenia najważniejsza będzie możliwość dotknięcia i obejrzenia elektrycznej Kii e-Niro, która zadebiutuje w Polsce w I kwartale 2020 roku. Obok niej stoi zresztą Kia Niro Plug-in (hybryda ładowana z gniazdka) i Kia Niro Hybrid, czyli stara (klasyczna) hybryda.

Na stanowisku Hyundaia pojawiłsię zasilany wodorem Nexo, ale znacznie ważniejsza jest możliwość odbycia jazdy testowej Hyundaiem Kona Electric.

> Hak do Tesli Model S? Proszę bardzo: ruszyła zbiórka na Kickstarterze

Na stoisku Volkswagena dotkniemy VW ID. Crozza, ale, niestety, nie uświadczymy nawet koncepcyjnego Volkswagena ID. Neo / ID.3 (film, od 34. minuty). Z kolei w przestrzeni BMW Polska zobaczymy koncepcyjny, nieco nieaktualny, ale wciąż zaskakujący wizualnie projekt BMW i4. Zainteresowani mogą też spróbować, czy do BMW i8 (hybryda plug-in) wygodnie się wsiada 🙂

W sekcji Audi zobaczymy nie tylko Audi Elaine (Sportback) i PB 18 e-tron, ale też Q4 e-tron. Jednak najciekawsza będzie chyba możliwość przejażdżki Audi e-tron, których kilka egzemplarzy stoi na zewnątrz.

Oprócz wspomnianych aut znanych producentów pojawił się też zapowiadany samochód elektryczny firmy Govena Lighting z Torunia. Nie udało nam się wyśledzić, żeby auto posiadało już homologację do legalnego poruszania się po polskich drogach, ale wierzymy, że importer o nią zadba.

Z kolei na stanowisku GO+ stoi niebieska Tesla Model 3. To jedyny Model 3, jaki nasi Czytelnicy wyśledzili na terenie, na którym odbywa się impreza.

Poznań Motor Show 2019: bilety

Bilety można kupić online lub w kasie. W wersji online kosztują one:

  • 29 złotych za piątek, 29.03 (godziny: 10-18),
  • 35 złotych za sobotę, 30.03 (godziny: 10-18),
  • 29 złotych za niedzielę, 31.03 (godziny: 10-18).

Bilety uprawniają do darmowego przejazdu komunikacją miejską na targi. Jeśli chcemy przejechać się Koną Electric bez czekania w kolejce, to – z naszego doświadczenia – najlepszym dniem na wizytę na targach będzie niedziela, okolice godziny 11-13.

Targi motoryzacyjne w Poznaniu: jak dojechać

Targi odbywają się w centrum MTP na ulicy Głogowskiej 14 w Poznaniu.

Zdjęcia: (c) marki wystawiające się na targach: Kia, Hyundai, Volkswagen, BMW

Wejść na teren targów można z praktycznie każdej strony:

  • wejście wschodnie (ul. Głogowska, od strony Mostu Dworcowego)
  • wejście południowe (ul. Głogowska, była restauracja McDonald’s)
  • wejście naprzeciw hotelu Sheraton (pawilon 3A, ul. Bukowska)
  • wejście północne (WTC, ul. Bukowska)
  • wejście zachodnie (ul. Śniadeckich)
To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 5]