Dwa tygodnie po opublikowaniu informacji o elektrycznym Fiacie Ducato, Fiat Professional ujawnił specyfikację nowego samochodu dostawczego. Fiat Ducato Electric ma być dostępny w dwóch wersjach, z bateriami 47 lub 79 kWh, które pozwolą na pokonanie 220 lub 360 km NEDC.

Realny zasięg Fiata Ducato Electric: 148 lub 242 kilometry?

Dane obliczane według procedury NEDC mają to do siebie, że są mocno zawyżone. Zgodnie z naszymi szacunkami – które dotychczas bardzo dobrze się sprawdzały – realny zasięg elektrycznego Fiata Ducato wyniesie 148 lub 242 kilometry w zależności od wybranej pojemności akumulatorów – 47 lub 79 kWh. Są to odległości, które uda się pokonać w dobrych warunkach, przy jeździe zgodnej z przepisami.

Większa bateria może częściowo zostać zagospodarowana w innych celach, na przykład do zasilania systemów chłodzących (chłodni). Producent informuje przy okazji, że dzięki złączu CCS energia może zostać uzupełniana z szybkością +100 km w mniej niż 30 minut.

Przestrzeń bagażowa ma mieć od 10 do 17 metrów sześciennych, maksymalna ładowność wyniesie do 1,9 tony. Moc silnika elektrycznego Fiata Ducato to 90 kW (122 KM), moment obrotowy – 280 Nm. Fiat chce samodzielnie opracować wersję elektryczną auta. Różni się tutaj od Citroena i Peugeota, które zdecydowały się na skorzystanie z pomocy firmy konwertującej pojazdy – BD Auto:

> Elektryczny Citroen Jumper i bliźniaczy Peugeot Boxer zadebiutowały. Realny zasięg 150-180 km

Fiat Ducato Electric ma być dostępny w ofercie od końca 2019 roku, w sprzedaży – od 2020 roku. Producent zastrzega jednak, że najpierw przeprowadzi szersze testy auta z wybranymi partnerami. Ceny elektrycznego dostawczaka nie są jeszcze znane.

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 4]