Od 3 grudnia 2019 do 1 stycznia 2019 roku we Wrocławiu można przejechać się elektrycznym Renault Zoe. Samochody udostępniane są w ramach usługi Traficar i na pewno warto je przetestować jako alternatywę do Nissanów Leafów, które jeżdżą w Vozilli.

Renault Zoe we Wrocławiu

Wrocław to ścisła europejska czołówka, jeśli chodzi o carsharing z samochodami elektrycznymi. Uruchomiona dokładnie rok temu Vozilla pozwoliła użytkownikom przejechać już ponad 2,3 miliona elektrycznych kilometrów. Kierowcy mają do dyspozycji elektryczne Nissany Leafy 30 kWh poprzedniej generacji, a więc samochody dość duże (segment C).

> Audi e-tron GT to faktycznie Porsche Taycan – podwozia z zespołami napędowymi wyglądają identycznie

Samochody Renault Zoe, które właśnie zostały udostępnione w stolicy Dolnego Śląska, to auta o segment mniejsze. W związku z tym mogą przypaść do gustu osobom, które nie czują się zbyt dobrze w większych gabarytowo autach.

Wrocław to przedostatni przystanek Traficara z Renault Zoe. Z południowego-zachodu Polski samochody trafią jeszcze na dwa tygodnie na Górny Śląsk w dniach 15-30 stycznia 2019 roku. A następnie w ogóle znikną z oferty. Według ostatnich deklaracji Traficara, firma na razie tylko zastanawia się nad wykorzystaniem aut elektrycznych w swojej flocie.

> Aktualne ceny samochodów elektrycznych w Polsce [grudzień 2018]

Cennik Traficara dla Renault Zoe jest identyczny jak w wypadku innych aut. Czyli za każdy rozpoczęty kilometr jazdy płacimy 0,8 zł plus dodatkowo 0,5 zł za każdą minutę jazdy samochodem.

 

 

To może Cię zainteresować
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]