Warszawskie autobusy komunikacji miejskiej zyskają nowe oznaczenia. Na ich bokach pojawią się naklejki, które będą informowały o rodzaju użytego napędu ekologicznego. Będą na nich napisy „jestem elektryczny”, „jestem hybrydowy”, jestem ekologiczny”.

Nowe oznaczenia autobusów w Warszawie

O ile napisy „jestem elektryczny” i „jestem hybrydowy” są zrozumiałe, o tyle napis „jestem ekologiczny” wymaga pewnych objaśnień. Otóż będzie on wykorzystywany przy autobusach zasilanych gazem ziemnym, a symbol gazu („CNG” lub „LNG”) pojawi się obok słowa „ekologiczny”. Nowe oznaczenia zawitają na wszystkie autobusy do końca lipca 2018 roku. Wyklejanie rozpocznie się już w czerwcu 2018.

> Kto ma najwięcej autobusów elektrycznych w Europie? Holandia – 296. Polska na 6. miejscu

Dotychczas autobusy ekologiczne najłatwiej rozpoznać było na słuch: elektryczne jeździły bezszelestnie, z kolei te zasilane gazem ziemnym brzmiały jak stłumione i nie wydawały z siebie charakterystycznego klekotu diesla. Przy autobusach hybrydowych wszystko zależało od szczęścia.

Obecnie, w czerwcu 2018 roku, Warszawa ma 21 autobusów elektrycznych, 35 zasilanych gazem i 10 autobusów hybrydowych. Wkrótce dołączy do nich 61 hybryd należących do Mobilisa i 10 elektryków zakupionych przez MZA.

Na ilustracjach: nowe oznaczenia autobusów ZTM (c) MZA

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]