Jak informuje Business Insider, już za kilka tygodni (tj. wiosną 2019) ruszy w Warszawie nowy carsharing Innogy. Użytkownicy otrzymają do dyspozycji aż pięćset samochodów elektrycznych BMW i3. Auta będzie można ładować na jednej z kilkunastu stacji szybkiego ładowania, z których jedną udało nam się wyśledzić przy ulicy Ostrobramskiej (Praga Południe).

Carsharing Innogy, czyli już wiadomo, dlaczego ładowarka ma tylko 2x CCS

Opisywaliśmy niedawno prace nad stacją ładowania samochodów elektrycznych przy ulicy Ostrobramskiej w Warszawie, w której to lokalizacji stanęła jedna ładowarka z dwoma złączami CCS. Zarówno naszych Czytelników, jak i nas dziwiła sytuacja, w której operator zrezygnował ze złącza Chademo (np. Nissan Leaf) czy Type 2 (właściwie wszystkie samochody).

> WARSZAWA. Innogy instaluje stację ładowania na Osiedlu Ostrobramska / Witolinie

Teraz sytuacja się wyjaśniła. Kilkanaście stacji ładowania, które zostały rozlokowane w całej Warszawie, ma obsługiwać wyłącznie BMW i3 jeżdżące w carsharingu Innogy. Jak dowiedział się portal Business Insider, usługa ma wystartować już za kilka tygodni (źródło). O ile dobrze rozumiemy akapit dotyczący kosztów, cennik usługi będzie zbliżony do cenników konkurencji. Business Insider mówi o około 0,75-1,23 zł za minutę plus 0,98-1,23 zł za kilometr, redakcja www.elektrowoz.pl postawiłaby raczej na 1 zł/km lub 1,2 zł/min.

> Toyota: Około 9 procent klientów rezygnuje z Priusa. Połowa z nich odchodzi do… Tesli [USA]

Oprócz tego firma zapowiedziała, że wraz z ING Bankiem Śląskim przygotuje w Warszawie kilkaset punktów ładowania samochodów elektrycznych dostępnych dla mieszkańców stolicy. Będą one uruchamiane w ciągu najbliższych dwóch lat, żeby spełnić wymogi Ustawy o elektromobilności.

BMW i3 to nietuzinkowe samochody elektryczne segmentu B, które osiągają około 170-180 kilometrów zasięgu na jednym ładowaniu (dotyczy wersji 94 Ah). Oczywiście zasięg zależy od stylu jazdy i pogody.

Na zdjęciu: wspomniana w artykule stacja ładowania. W tle widoczny transformator. Samochód to NIE jest BMW i3

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 2 głosów Średnia: 4.5]