Zaskakująca informacja z samego rana. Właśnie się dowiedzieliśmy, że 15 stycznia 2020 roku firma Enigma System Ochrony Informacji podpisała z miastem Wrocław aneks do umowy na działalność Miejskiej Wypożyczalni Samochodów Elektrycznych „Vozilla”. Z aneksu wynika, że wypożyczalnia kończy działalność 30 kwietnia 2020 roku.

Vozilla zniknie z Wrocławia? Będzie ktoś inny?

Jak mówi Miłosz Franaszek, szef projektu Vozilla, W konsekwencji dynamicznych zmian otoczenia oraz sytuacji na rynku projekt w obecnej formie stracił sens swojej kontynuacji. Brak przykładów podobnych wypożyczalni funkcjonujących w zbliżonych uwarunkowaniach sprawia, że MWSE Vozilla można traktować jako eksperyment, z którego zebrana wiedza posłuży całej branży i pozwoli dalej rozwijać ideę „sharing economy” w Polsce.

Nissany Leafy, Renault Zoe i Nissany e-NV200, które udostępniano w usłudze, będą już teraz wycofywane z ulic. Potrwa to do trzech miesięcy, czyli w okresie do kwietnia 2020 roku, a informacje na temat procesu mają być komunikowane przez przedstawicieli firmy Enigma. Zmiany „zapewne” nie będą dotyczyły elektrycznych skuterów Blinkee, które również były udostępniane w ramach sieci Vozilla.

Po dwóch latach działalności Vozilla informuje o 60 tysiącach zarejestrowanych użytkowników, którzy wypożyczyli samochody 600 tysięcy razy. Usługa przedpremierowo wystartowała w październiku 2017 roku. Oficjalnie ruszyła 4 listopada 2017 roku.

> WARSZAWA. Supercharger Tesli x2 gotowy. Adres: hotel „Regent”, Belwederska 23, Warszawa. Cena: 15 zł za wjazd

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 5]