Jak donosi Korea Herald, Volvo Trucks prowadzi intensywne rozmowy z firmą Samsung SDI. Szwedzki producent ciężarówek dąży do nawiązania współpracy, która zaowocowałaby produkcją baterii nowej generacji. Miałyby one już wkrótce napędzać elektryczne ciężarówki.

Jakich baterii potrzebują ciężarówki?

Claes Nilsson, prezes Volvo Trucks, przyznał się portalowi Korean Herald, że toczył z Samsungiem rozmowy dotyczące wprowadzenia na rynek elektrycznych ciężarówek. Dla producentów pojazdów dostawczych to ciągle wizja, ponieważ ciężarówki poruszają się na długich dystansach – a to oznacza, że wszystko rozbija się o technologię produkcji baterii.

> Używana Tesla z dużym przebiegiem – warto kupić? [FORUM] Co się psuje w Tesla Model S?

Nilsson zadeklarował także, że, owszem, wodór ma potencjał, ale to baterie wydają się bardziej obiecujące. Dodał też, że firma rozwija trzy warianty ekologicznych napędów, żeby przygotować na ewentualne zmiany na rynku. Oprócz tego od 2019 roku Volvo Trucks wprowadza do wszystkich swoich ciężarówek dwa systemy bezpieczeństwa: ostrzeżenie przed zderzeniem z awaryjnym hamowaniem oraz mechanizm utrzymania pasa ruchu.

Korea Południowa jest dla Volvo Trucks dziewiątym najważniejszym rynkiem. W 2017 roku firma chce tam sprzedać 3 tysiące ciężarówek.

Warto przeczytać: [Exclusive] Volvo Trucks in talks with Samsung for full-electric trucks: CEO

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

Elektryczne ciężarówki na Facebooku – ZOBACZ i zalajkuj:

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]