Pod hasłem „Milion Samochodów na Drogach” w Niemczech zaprezentowano prototypowy samochód elektryczny [Volkswagen] MOIA. Auto ma mieć zasięg 300 kilometrów według procedury WLTP, chociaż jego starszy brat – VW e-Crafter – przejeżdża na jednym ładowaniu zaledwie około 107 kilometrów. Jak to możliwe?

[VW] Moia – dane techniczne

Moia to niemiecki startup należący w całości do Volkswagena. Jego przedstawiciele pochwalili się niedawno, że samochód zabierze w komfortową podróż do sześciu osób i przejedzie nawet 300 kilometrów na jednym ładowaniu.

Jeśli zaprezentowany niedawno elektryczny VW Crafter ma zasięg 107 kilometrów przy bateriach o pojemności 35,8 kilowatogodzin (kWh), to znaczy, że Moia musi mieć baterie o pojemności około 100 kWh. Według deklaracji producenta mogą się one naładować do 80 procent w zaledwie pół godziny, co oznacza, że baterie VW Moia są w stanie przyjąć z ładowarki co najmniej 160 kW mocy.

> Elektryczny van Nissan e-NV200 (2018) 40 kWh już oficjalnie. Zamówienia przed końcem 2017 roku

VW Moia jako taksówka

Samochód ma się pojawić w ramach usługi transportowej w Hamburgu pod koniec 2018 roku. Już teraz trwają ponoć pierwsze testy usługi z wykorzystaniem dwudziestu Volkswagenów T6 Multivan napędzanych silnikami Diesla.

> Lucid Air i 378 km/h szybkości maksymalnej [WIDEO]! Oto konkurencja BMW serii 7

Dla wygody pasażerów, Moia wyposażony jest w porty USB do ładowania urządzeń, własny punkt WiFi i aplikację, która pozwala sprawdzić czas i koszt przejazdu na wybranej trasie jeszcze przed zamówieniem usługi.

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

Elektryczne samochody dostawcze. Rok 2018 będzie przełomowy

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]