W poniedziałek, 18 grudnia 2017 roku, minister energii przekazał projekt Ustawy o elektromobilności rządowi pod obrady. Poprosił o jej pilne rozpatrzenie, ponieważ Komisja Europejska za chwilę będzie zmuszona do wniesienia skargi na Polskę.

Pilna Ustawa o elektromobilności – minister prosi i nalega

Jako że nie wywiązujemy się z realizacji dyrektywy Parlamentu Europejskiego 2014/94/UE, Komisja Europejska rozpoczęła z urzędu postępowanie, które w I kwartale 2018 roku może zakończyć się wniesieniem na Polskę skargi do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

> Od kiedy ładowarki Greenway będą płatne? Kiedy zapłacimy za ładowanie samochody elektrycznego?

Naszą jedyną obroną jest szybkie przeprowadzenie, przegłosowanie i wprowadzenie w życie Ustawy o elektromobilności. Niestety, mimo naglącej prośby ministra Krzysztofa Tchórzewskiego, rząd na posiedzeniu 19 grudnia 2017 roku nie zajął się ustawą. Co gorsza nie wiadomo, czy w 2017 roku Rada Ministrów jeszcze się zbierze.

Niewykluczone, że zostanie ona oddana pod obrady dopiero po konferencji o elektromobilności, którą w trybie pilnym zwołał prezydent Andrzej Duda – ta ma ona się odbyć już 11 stycznia 2018 roku.

Oto najnowsza wersja Ustawy o elektromobilności do pobrania za darmo  wraz z komentarzami ministra Krzysztofa Tchórzewskiego.

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

Cennik Greenway – ile będzie kosztowało ładowanie w Polsce?

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 5]