Komisja Europejska zaproponowała wydanie 1 miliarda euro (równowartość ok. 4,2 miliarda złotych) na 39 projektów dotyczących transportu w całej Unii Europejskiej. Są wśród nich inwestycje w kolej i porty, ale jest też plan rozbudowy sieci stacji ładowania w Europie!

Szybkie ładowarki w korytarzach transportowych TEN-T

Z unijnego dofinansowania najbardziej skorzystają koleje (719,5 miliona euro, czyli równowartość 3 miliardów złotych), ale to nie wszystko. Część pieniędzy zostanie przeznaczona na budowę 340 szybkich stacji ładowania w korytarzach transportowych 13 krajów Unii w ramach programu CEF (Connecting Europe Facility / Łącząc Europę).

> Grafenowe baterie Samsunga: 0-80 procent w 10 minut i lubią ciepło!

Aby sieć 340 stacji została wybudowana, przedstawiciele krajów unijnych muszą zaakceptować wybór Komisji i zgodzić się na finansowanie inicjatyw.

W zaakceptowanych dotychczas programach finansowania zbudowano i zaplanowano spory zbiór szybkich stacji ładowania. Zdecydowanie najlepiej pieniądze unijne wydawała Irlandia, Wielka Brytania, Dania oraz Słowacja (kolor zielony = stacja działająca, kolor żółty = stacja w planowaniu):

> Szef produktu w Skodzie: Tesla Model 3? Surowy! Za to nasza Skoda Vision E…

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

Czym nam grożą samochody elektryczne – zalajkuj i ZOBACZ:

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 6 głosów Średnia: 4.7]