Zaskakująca informacja z Trójmiasta. Carsharing MiiMove funkcjonujący na terenie Gdyni, Sopotu, Gdańska oraz kilku okolicznych miast poszerzy tabor o dziesięć samochodów elektrycznych. Będą to trudno dostępne w całej Europie, nieoferowane w Polsce Ople Ampera-e, czyli odpowiedniki amerykańskich Chevroletów Boltów.

MiiMove rozszerza tabor o samochody elektryczne

Opel Ampera-e to ciekawe auto segmentu B. Dzięki baterii o pojemności około 57 kWh (pojemność użyteczna; całkowita: 60 kWh) powinien zaoferować 383 kilometry zasięgu realnego w trybie mieszanym przy dobrej pogodzie. Eksploatowany na terenach zurbanizowanych ma szansę przejechać więcej, chyba że zrobi się chłodno – ale nawet w niekorzystnych warunkach powinien bez problemu pokonywać około 300 kilometrów na jednym ładowaniu.

> Oto chyba pierwszy Chevrolet Bolt w Polsce i wrażenia jego właściciela

Samochód był swego czasu anonsowany na polskiej stronie Opla, ale ostatecznie nie trafił do oficjalnej sprzedaży w Polsce. Jest też dość trudno dostępny na terenie Europy. Tymczasem MiiMove zaoferuje klientom całkiem solidnie wyposażoną wersję, która posiada choćby kamerę cofania i nagłośnienie Bose.

Dziesięć egzemplarzy Opla Ampera-e ma trafić do usługi MiiMove na początku października. Będą dostępne w Trójmieście, gdzie operator świadczy już swe usługi z wykorzystaniem 400 egzemplarzy benzynowych Opli Astra z automatycznymi skrzyniami biegów. Jeśli eksperyment się powiedzie, MiiMove zapowiada zakup kolejnych elektryków.

Aktualny cennik MiiMove to 80 groszy za kilometr plus 50 groszy za minutę. Jeśli przyjąć, że średnia szybkość jazdy w mieście wynosi 25 km/h, to przejechanie 4 kilometrów wyniesie nas około 8 złotych.

Ocena artykułu
Ocena Czytelników
[Suma: 9 głosów Średnia: 5]
Nie przegap nowych treści, KLIKNIJ i OBSERWUJ Elektrowoz.pl w Google News. Mogą Cię też zainteresować poniższe reklamy: