W piątek, 13 lipca 2018 roku, na ulice Torunia wyjechał elektryczny Solaris Urbino 12. Autobus pojeździ do 21 lipca, torunianie mają więc okazję, żeby sprawdzić, jak przyjemnie i cicho podróżuje się pojazdem elektrycznym.

Autobusy elektryczne w Toruniu – tak, ale za kilka lat

Toruń unowocześnia obecnie tabor, miasto kupi 21 nowych autobusów z silnikami Diesla oraz 14 hybryd. Autobusy elektryczne zawitają na ulice w następnej fali modernizacji, czyli za kilka lat. Jednak Miejskie Zakłady Komunikacji już dziś chcą przetestować najbardziej ekologiczne pojazdy w praktyce.

> Chiński tani samochód elektryczny Roewe wkrótce w Polsce? Cena: od 50 tysięcy złotych

Jak informuje portal Infobus, na tygodniowe testy przyjechał do Torunia elektryczny Solaris Urbino 12 napędzany dwoma silnikami trakcyjnymi o mocy ciągłej 82 KM (60 kW; moc maksymalna = 300 KM). Baterie pozwalają mu na przejechanie 140 kilometrów bez konieczności ładowania. Do soboty, 21 lipca, autobus będzie można spotkać na linii 26.

Toruń jest jednym z kilkudziesięciu miast w Polsce, do których w przyszłości mają trafić autobusy elektryczne E-Pola rozwijane przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]